09-400 Płock; Pasaż Vuka Karadzica 1; tel. 024 3642680; tel/fax 024 3642681
rosja angielski strona główna

szkola1

 

"Jedynka nocą" - 8 edycja

25 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku odbyła się impreza pt. "Spacerkiem po Europie" która jest kontynuacją spotkań w ramach Jedynki Nocą. Tegoroczna Noc była niezwykła Uczniowie z klas 3-6 wybrali się w ciekawą, bardzo zaskakującą i bardzo emocjonującą podróż- podróż po Europie i Naszej Ojczyźnie Polsce.

Pomysłodawczynią tegorocznego spotkania była nauczycielka języka angielskiego Natalia Kotecka . W organizację Jedynki Nocą pt. "Spacerkiem po Europie" włączył się zespół nauczycieli: Anna Czachorowska, Ewa Łada, Joanna Wiśniewska, Renata Krajewska-Wojnarowska, Agnieszka Kowalewska, Grażyna Zombiert, Małgorzata Świtalska, Cecylia Wójcik, Iwona Szymańska, Małgorzata Roszko, Aneta Kamińska-Krysztofiak, Grażyna Kazimierczak, Ilona Marcinkowska, a także pan konserwator Krzysztof Wolski.

Nauczyciele po raz kolejny odwołały się do dziecięcej wyobraźni, która nie zna ani granic, ani barier językowych. Szkolne korytarze, zamienione w kraje Europy, pomogły uczniom przenieść się w inną kulturę. Pod opieką nauczycieli uczniowie odwiedzili takie kraje jak Francję, Włochy, Wielką Brytanię, Grecję, Hiszpanię, Holandię. Po Europie podróżowaliśmy w rytm piosenki "Autostop". W każdym kraju na uczniów czekała wspaniała przygoda pełna niespodzianek, ciekawych ludzi, pieśni i tańca. Uczniowie mieli możliwość spotkać prawdziwych przedstawicieli danego państwa i bezpośrednio od nich usłyszeć odpowiedzi na interesujące ich pytania. We Włoszech powiedzieliśmy "buon giorno" naszym wspaniałym gościom Państwu Aleksandrze i Stefano Simonini, w Wielkiej Brytanii "hello" usłyszeli od nas Państwo Ula i Kuzi Nhakaniso z dziećmi Carol i Adamem. Emocje dzieci sięgnęły zenitu, kiedy będąc w Grecji spotkaliśmy piłkarza drużyny "Wisła Płock" Pana Krystiana Popiela, a w Hiszpanii- napastnika tej że drużyny, Pana José Kanté. Każdy uczeń otrzymał od piłkarzy "Wisły" specjalnie zadedykowaną na dzisiejszy wieczór ulotkę, numer magazynu "Czas Wisły" oraz darmowy voucher na mecz w niedzielę 27.11.2016r.

Nauczycieli pragnęli przybliżyć uczniom kulturę, tradycje i zwyczaje różnych państw, a także zaszczepić im postawę tolerancji oraz integracji wobec innych ludzi na całym świecie. Tegoroczne spotkanie było także okazją do zaprezentowania rozmaitych talentów naszych uczniów. Dzieci z klasy 3a, pod opieka wychowawczyni Pani Małgorzaty Świtalskiej, wykonały kankana- francuski taniec z drugiej połowy XIX wieku. Uczennicy z klasy 6b samodzielnie przygotowały układ taneczny i oczarowały wszystkich tańcząc sirtaki do melodii Greka Zorby. Pod opieką Pani Anny Czachorowskiej dziewczynki uczęszczające na lekcje innowacji z muzyki wykonały na metalofonach melodię do piosenki "Yesterday". Po smacznej kolacji, przygotowanej przez zespół Pań ze stołówki szkolnej uczniowie rozwiązywali różne zadania o treści edukacyjnej i twórczej. O północy wszyscy świetnie się bawili się na dyskotece.

 • jedynka_noca_8_20
 • jedynka_noca_8_02
 • jedynka_noca_8_14
 • jedynka_noca_8_13
 • jedynka_noca_8_07
 • jedynka_noca_8_10
 • jedynka_noca_8_17
 • jedynka_noca_8_11
 • jedynka_noca_8_03
 • jedynka_noca_8_21
 • jedynka_noca_8_16
 • jedynka_noca_8_04
 • jedynka_noca_8_18
 • jedynka_noca_8_01
 • jedynka_noca_8_12
 • jedynka_noca_8_06
 • jedynka_noca_8_22
 • jedynka_noca_8_09
 • jedynka_noca_8_15
 • jedynka_noca_8_08
 • jedynka_noca_8_05
 • jedynka_noca_8_19

- powered by Joomla! -