Oddziały przedszkolne

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku w roku szkolnym 2012/2013 była jedyną szkołą podstawową w Płocku w której utworzono dwa oddziały przedszkolne. W pozostałych płockich szkołach utworzono po jednym oddziale. W roku szkolnym 2013/2014 również istniały dwa oddziały przedszkolne. Z jednym wyjątkiem w pozostałych szkołach było zlokalizowanych po jednym oddziale. Nasza szkoła posiada warunki lokalowe i organizacyjne do funkcjonowania oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkole podstawowej.

Główne zalety naszej szkoły to:

-  dzieci z oddziałów przedszkolnych posiadają oddzielne wejście do szkoły i oddzielnie zlokalizowaną szatnię,
-  łazienka dla dzieci z oddziałów przedszkolnych znajduje się w odległości 2m od sal w których przebywają,
-  dla dzieci najmłodszych jest wydzielony korytarz podczas przerw,
-  szkoła posiada bogate wyposażenie przeznaczone dla najmłodszych dzieci z projektów Ministerstwa Edukacji Narodowej: Miejsce Zabaw i Plac Zabaw w ramach projektu „Radosna Szkoła”,
-  dzieci mogą korzystać z usług logopedy, terapeuty, dodatkowych zajęć z języka angielskiego,
-  dzieci z oddziałów przedszkolnych przebywają tylko na parterze – nasza szkołą jest parterowa,
-  najmłodsze dzieci korzystają z - tylko dla Nich - przygotowanej świetlicy i pracowni komputerowej,
-  świetlica szkolna funkcjonuje w godz. 7,00 – 16.00, ale czas pracy może być też wydłużony,
-  dziecko z oddziałów przedszkolnych może korzystać ze stołówki szkolnej.

W roku szkolnym 2012/2013 zostały utworzone dwa oddziały przedszkolne. Opiekunami grup były:

• 0a - Pani Elżbieta Sztadelman
  • 0b - Pani Cecylia Wójcik

Dzieci mają zapewnione bardzo dobre warunki uczestnictwa w zajęciach i przebywania w szkole.

Na szczególne podkreślenie zasługuje:

•  bezpłatny udział naszych aniołów w zajęciach z języka angielskiego i zajęciach rytmiczno-muzycznych. Dzięki staraniom nauczycieli i deklaracji bezpłatnego prowadzenia zajęć - rodzice oszczędzają kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
  • korzystanie z przygotowanych w ramach projektu "Radosna Szkoła" Miejsc Zabaw w szkole i oddanego we wrześniu 2012 r. Placu Zabaw.
  • korzystanie z unowocześnionego Placu Zabaw ? wspólnie z przedszkolem nr 29, które od 1 września 2012 r. na trzy lata zostało przeniesione do naszej szkoły.
  • możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej w godz. 7:00-16:00. Szkoła dostosowuje w razie potrzeby i zapotrzebowania rodziców godziny jej działalności.
  • szkoła wspomaga uzyskanie zgody MOPSu na bezpłatne dożywianie dzieci. Opłata dla pozostałych dzieci wynosi 5 zł.

Szkoła zapewnia pełną pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla wszystkich uczniów ją potrzebujących zgodnie z przedstawioną obok ilustracją.

Każde dziecko ma zapewnioną:

• opiekę logopedy
  • opiekę reedukatora