Innowacja z edukacji matematyczno - informatycznej  -

Innowacja matematyczna z elementami informatyki

dla pierwszego etapu kształcenia.

Innowacja przewiduje dodatkowe nauczanie matematyki z elementami informatyki w wymiarze jednej godziny w tygodniu w klasach 1-3. Podstawowym założeniem innowacji jest wspomaganie rozwoju umysłowego i rozwijanie aktywności twórczej. Powinny być one połączone z wykorzystaniem naturalnych i stworzeniem specjalnych sytuacji matematycznych, aby pozwalały dzieciom chętnie podejmować i z zadowoleniem wykonywać zadania o różnym stopniu trudności. Program kładzie nacisk na: rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów; doskonalenie rachunku pamięciowego; wdrażanie do rozwiązywania problemów matematycznych; radzenie sobie w sytuacjach życiowych wymagających obliczeń; praktyczne stosowanie zdobytej wiedzy w sytuacjach konkretnych; przygotowanie uczniów do rozwiązywania zadań niestandardowych; rozbudzanie naturalnej aktywności, twórczego myślenia; wyrabianie motywacji do nauki; wdrażanie do prawidłowego współdziałania w grupie; poszerzenie wiadomości uczniów; przygotowanie do udziału w konkursach matematycznych o różnym stopniu trudności.

• mat_1_09
  • mat_1_07