Witamy! Dołącz do nas na Facebooku.

09-400 Płock; Pasaż Vuka Karadzica 1; tel. 024 3642680; tel/fax 024 3642681
rosja angielski strona główna

szkola1

 Jasełka

"Do Betlejem nie jest tak daleko” – pod takim tytułem uczniowie z klasy 5a i 6a, przygotowali jasełka bożonarodzeniowe, które odbyły się 21 grudnia.

Przedstawienie rozpoczęło się od zaprezentowania kilku scenek, w których widzowie mogli dostrzec współczesne, dość często, niestety, spotykane podejście do obchodów Bożego Narodzenia – zaaferowanie przygotowaniami, brak zainteresowania świętami, obojętność. By odnaleźć właściwy sens świątecznej atmosfery, nasi bohaterowie, a tym samym i widzowie, zostali przeniesieni do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, w których mogli odnaleźć sceny Zwiastowania, narodzin Jezusa, spisku króla Heroda.

Przedstawienie było próbą skłonienia do refleksji nad przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia. Ten niezwykły, świąteczny czas powinien być wypełniony miłością, dobrocią, pokorą, skromnością, radością, cierpliwością, wiarą, ale czy na pewno tak jest? Czy w natłoku codziennych spraw, zabiegania, materializmu znajdujemy czas, by przyjąć Miłość, która narodziła się w Betlejem? Czy nie troszczymy się bardziej o wizualną oprawę świąt zapominając o duchowym ich przeżywaniu? To właśnie te pytania miały nurtować widzów oglądających przedstawienie i skłonić ich do przemyśleń.

 • jaselka_07
 • jaselka_06
 • jaselka_09
 • jaselka_03
 • jaselka_11
 • jaselka_02
 • jaselka_04
 • jaselka_12
 • jaselka_01
 • jaselka_08
 • jaselka_05
 • jaselka_10

- powered by Joomla! -